Lisans

2015-2016 Eğitim öğretim yılı öncesi kayıt yaptıran öğrenciler ile 2015-2016 Eğitim öğretim yılında yatay/dikey geçişle gelen öğrenciler için geçerli ders planı:

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Ders Planı (güncel)

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Ders Planı

2015-2016 Eğitim öğretim yılı ve sonrasında 1. sınıf veya hazırlık sınıfına başlayan öğrenciler için geçerli ders planı:

%30 İngilizce Ders Planı (güncel)

%30 İngilizce Ders Planı%30 İngilizce Eğitim Programına ait ders içerikleri için tıklayınız.

Türkçe Eğitim Programına ait ders içerikleri için tıklayınız.

Ders içerikleri sayfasına gitmek için tıklayınız.

Linkteki sitenin dilini İngilizce’ye çevirerek İngilizce ders içeriklerine ulaşabilirsiniz.

BİTİRME PROJESİ – I ve BİTİRME PROJESİ – II DERSLERİ

İLE İLGİLİ GENEL KURALLAR

1) Bitirme Projesi I dersini alan her öğrenci; bitirme projesinin konusunu, ilgili öğretim üyesi ile birlikte belirleyecektir.

2) Öğrenciler, bitirme projelerini hazırlarken; İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölüm web sayfasında ilan edilmiş olan;

Yazım yönergesine ve Yazım kılavuzuna uymakla yükümlüdür.

3) Öğrenci; Bitirme Projesi Başvuru Formu’nu, tez danışmanı olan öğretim üyesine; ilgili yarıyıldaki ders alma süreci içerisinde , 3 nüsha olacak şekilde imzalatır. Ders alma süreci dahilinde ilgili araştırma görevlisine (Araş.Gör. Ömer ALGORABİ) imzalı şekilde  teslim edilir. Dönem içine sarkan Bitirme Projesi I başvuruları değerlendirmeye alınmayacak ve zamanında başvuru yapmayan öğrenciler, ilgili dersten başarısız sayılacaktır. Bitirme Projesi II için (Bitirme Projesi I kapsamında ilgili form bölüme teslim edilmiş olacağından) yeni bir form teslimine gerek yoktur.Konu ve/veya danışman değişikliklerinde bu form yenilenmelidir.

4) Her öğrenci; danışmanı olan öğretim üyesi ile, öğretim üyesinin belirlediği gün ve saatlerde periyodik olarak görüşerek proje çalışmasını açıklamalı; çalışmasını, danışman gözetiminde ilerletmelidir.

5) Danışman öğretim üyesinden onay alınmadan basılmış olan bitirme projeleri, bölüm tarafından teslim alınmayacak ve öğrenci, sözlü savunma sınavına katılamayacaktır.

6) Bitirme Projesini tamamlayan öğrenci; danışmanından, projenin basılabilmesi için son onayı aldıktan sonra;Projesini ciltleterek (1 nüsha halinde)Proje tam metninin word ve pdf formatları ile projedeki sayısal uygulama dosyalarının tamamını içeren CD’yi (1 adet olmak üzere) bölüme teslim edecektir. 

7) Ciltlenmiş tezlerin sırtlık yazıları da (sayfa sayısı az olan tezler de dahil olmak üzere) mutlaka yazılmış olmalıdır.

8) Öğrenci, Bitirme Projesi’ni teslim ederken; yanında 1 nüsha olmak üzere “Bitirme Projesi Değerlendirme Formu” getirmelidir.

9) Hem  Bitirme Projesi I hem de Bitirme Projesi II alan öğrenciler  sözlü savunma sınavına girecektir. Yukarıdaki kurallar tüm öğrenciler için geçerlidir.

Bitirme Projeleri ile İlgili Kurallar

Bitirme Projesi Başvuru Formu

Bitirme Projesi Değerlendirme Formu

Bitirme Projesi Yönergesi

Bitirme Projesi Konu Başlıkları

Bitirme Projesi Yazım Klavuzu

Tez iç-dış kapak

Sırtlık Yazısı

Bitirme Projesi Yazım ŞablonuSTAJ UYGULAMA ESASLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

–  Staj bitiminde Staj Defteri ve Staj Sicil Fişi

Atölye Stajı’nda Araş. Gör. Zeynep BEKTAŞ TOPÇU’ya,

Bilgisayar Stajı’nda Araş. Gör. Ömer ALGORABİ’ye,

Endüstri Mühendisliği Stajı’nda Araş. Gör. Ceyda ZOR’a teslim edilir.

–  Puantaj Cetveli ise staj bitiminde Öğrenci İşleri’ne teslim edilir.

Staj Kılavuzları ve Güncel Staj Evrakları:


Diğer belgeler ve staja başlamadan önce yapılması gereken işlemleri öğrenmek için tıklayınız.

Bölümümüz öğrencilerinin faaliyet gösterdiği Endüstri ve Kalite Kulübü, 1993 yılında kurulmuştur. Çalışmalarına Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile başlayan kulüp, gün geçtikçe katılım alanını genişletmiştir.

Düzenlediği eğitim ve seminerlerle mühendislik öğrencilerinin daha vasıflı bireylere dönüşmesinde rol oynayan kulübümüz, sürekli gelişimi kendisine bir misyon edinmiştir.

Endüstri ve Kalite Kulübü’nün çalışmaları arasında Teknik Geziler, Seminerler, Kariyer Günleri, 3G (Geleneksel Gelişim Girişim) Günleri ve Türkiye genelinde Endüstri Mühendisliği Bölümünde okuyan öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen TEMÖB etkinliği yer almaktadır. Öğrencilerin kariyer hedeflerine sağladığı katkılar dışında kulübümüz, düzenlediği kahvaltı, yemek ve parti organizasyonları ile de öğrencilerin sosyalleşmesine destek olmaktadır.

Gerçekleştirdiği çalışmalara 2014 yılında Sosyal Sorumluluk Projelerini ekleyen Endüstri ve Kalite Kulübü, “Yeter ki Sen Oku” adı altında ihtiyacı olan köy okullarına giderek, birçok minik yüreğe ulaşmaktadır.

Endüstri ve Kalite Kulübü hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

“Yeter ki Sen Oku” projemiz kapsamında, Bursa Sansarak İlkokulu’na gerçekleştirdiğimiz yardım gezimizin videosu için tıklayınız.

Ayrıca sosyal medya hesaplarımız: